Poznaj moje sposoby na Black Friday!

tło

Przyjęło się, że w Black Friday pojawiają się największe wyprzedaże w ciągu całego roku. W poszczególnych sklepach obniżki mogą sięgać nawet do 70%! Czym właściwie jest ten Czarny Piątek? Skąd taka nazwa?

Ten tajemniczy dzień, podobnie jak wiele innych świąt, przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. To niepowtarzalna okazja do zakupów w korzystnych cenach. W tym roku Black Friday przypada 29 listopada, ale nie jest to jedyny dzień, w którym obowiązują ogromne promocje. Zakupowe szaleństwo często trwa już cały weekend, a nawet tydzień!

Skąd nazwa Black Friday? Podobno wywodzi się z zapisów księgowych. Kiedyś wysoki wynik sprzedaży zapisywany był czarnym tuszem. Jeśli rachunki były czarne, znaczyło to, że przedsiębiorca dużo zarobił.

Na kilka dni przed Black Friday rozpoczyna się wielkie odliczanie, a w opisach ofert pojawiają się informacje, na jakie promocje i obniżki będą mogli liczyć klienci.

Jak przygotować się do Black Friday, żeby w tym szaleństwie obniżek nie zwariować?

Zdradzę Wam 3 moje sposoby:

Po pierwsze – zawsze staram się zrobić listę rzeczy, które potrzebuję i chcę kupić. To pozwala mi zachować jakiś „zdrowy rozsądek”  w tym zakupowym szaleństwie.

Po drugie – przeglądam rzeczy i ich ceny przed tym całym szaleństwem, żeby nie dać się oszukać.  Warto pamiętać o podstawowych zasadach kupowania na promocjach i zastanowić się, czy dana promocja rzeczywiście jest atrakcyjna.

Po trzecie – robiąc zakupy w sklepie internetowym przeglądam sobie strony już przed Black Friday, żeby w szybki i łatwy sposób znaleźć rzecz która mnie interesuje. Często korzystam z platform modowych na których mogę znaleźć zbiór ofert najlepszych sklepów internetowych. Moją ulubioną stroną jest domodi.pl – wiele marek w jednym miejscu. Czyż może być piękniej?! Wierzcie mi, w tym promocyjnym szaleństwie często rzeczy znikają jak świeże bułeczki, więc czas i „orientacja w terenie” mają tutaj duże znaczenie.

Black Friday to bez wątpienia dobra okazja na oszczędność, więc warto się do tego dnia odpowiednio przygotować. To również doskonały moment, by sprawdzić, czy przypadkiem Twoja wymarzona rzecz nie jest aktualnie objęta promocją.

Jesteście gotowi? 😉

Poniżej kilka rzeczy, które sobie upatrzyłam w domodi.pl – z niecierpliwością czekam  na black friday i rabaty!

WS235-01X-020-768x1024 Poznaj moje sposoby na Black Friday!

Szal

WS235-01X-020-768x1024 Poznaj moje sposoby na Black Friday!

Naszyjnik

WS235-01X-020-768x1024 Poznaj moje sposoby na Black Friday!

Trench coat

WS235-01X-020-768x1024 Poznaj moje sposoby na Black Friday!

Pikowana kurtka