4 powody, dla których „nie masz się w co ubrać”

W co się ubrać

„Nie mam się w co ubrać”  –  założę się, że nie jednokrotnie zdarzyło Wam się wypowiedzieć to zdanie! Swoją drogą kiedyś przytrafiało mi  się to bardzo często ;D  Jednak z biegiem lat i doświadczenia, wiem, że idzie to zmienić. I to nie jest tylko i wyłącznie kwestia ilości ubrań.

  Powiem Wam dzisiaj jakie są moje sposoby, żeby te zdanie padało coraz rzadziej!

Po pierwsze – Przejrzysta i czytelna szafa

Jeśli chcesz cokolwiek wybrać, to musisz wiedzieć co masz do wyboru! To jeden z ważniejszych punktów. Musisz zrobić porządek w swojej szafie. Posegregować ubrania tematycznie. Koszulki do koszulek, swetry do swetrów itd. Wtedy łatwiej i szybciej będzie ci się w niej odnaleźć i coś wybrać.

Po drugie – BAZA

Przygotuj sobie w szafie miejsce w którym będziesz miała wszystkie bazy – to znaczy np. gładkie T-shirty, białe koszule, topy, sweterki. Baza to podstawa, dlatego jeśli będzie w osobnym miejscu, będzie ci łatwiej zacząć tworzyć swoje stylizacje.

Po trzecie – kupiłaś ubrania, nie w swoim stylu

Bardzo często kobiety kupują coś, bo nosi to znana gwiazda, aktorka, koleżanka. A przecież to co super wygląda na koleżance, nie koniecznie musi dobrze wyglądać na Nas. Czasami przez takie sytuacje, okazuje się, że połowa Naszej garderoby należy do kogoś innego i do Nas najprościej w świecie nie pasuje. Musicie stanąć przed szafą i zadać sobie  pytania:

„Co tak na prawdę noszę? W czym się dobrze czuje? W czym dobrze wyglądam?”

Nie kupuj bez sensu kolejnych rzeczy tylko dlatego, że ktoś ma takie same. Spójrz uczciwie na siebie i kupuj tylko te ubrania w których wyglądasz przepięknie!

Po czwarte- wyrzuć ubrania których nie nosisz!

Może to oklepane, ale coś w tym jest! Jeśli nie ubierzesz czegoś przez 3 lat to już zapewne tego nigdy nie ubierzesz.  Wiem, wiem moda wraca i czasami coś co było niemodne kilka lat temu nagle jest hitem sezonu. Ale odpowiedzcie sobie szczerze na pytanie, czy faktycznie wyciągacie swoje staaaare ubrania po tylu latach, czy przypadkiem nie idziecie do sklepu i nie kupujecie czegoś podobnego z obecnych kolekcji?  Musicie sobie szczerze odpowiedzieć co tak na prawdę będziecie nosić, a czego nie. Nie jest to łatwe – bo sama mam z tym problem, ale jeśli już to zrobicie, będzie Wam łatwiej podejmować decyzje co ubrać.

To są pierwsze kroki do tego, żeby stanąć przed szafą i w szybki oraz łatwy sposób tworzyć swoje codzienne stylizacje.

01844FEC-61C6-4945-B25E-89271AF45E47-1024x757 4 powody, dla których "nie masz się w co ubrać"

Spróbuj wprowadzić je w życie  i dajcie znać czy coś się zmieniło!

01844FEC-61C6-4945-B25E-89271AF45E47-1024x757 4 powody, dla których "nie masz się w co ubrać"

No Comments

Leave a Reply

*