5 powodów za które kocham nosić len.

tło

Lniane ubrania, to coś co chyba nigdy nie wyjdzie z mody i powraca co sezon. Uwielbiam go nie tylko ze względu na jego wygląd wizualny, ale również za wyjątkowe właściwości materiału. Szczególnie sprawdza się latem, gdy temperatury są znacznie wyższe.

Pierwszym powodem dla którego wybieram len jest to,  że mam alergiczną skórę i staram się zawsze zwracać uwagę na to co ubieram. Len jest w 100% naturalnym materiałem, który pozytywnie wpływa na skórę. Nie powoduje uczuleń, ani też podrażnień.

Po drugie len nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV, na które jesteśmy szczególnie narażeni w słoneczne dni i które nie wpływa pozytywnie na naszą skórę. Chroni przed promieniowaniem, jednocześnie zapewniając perfekcyjny mikroklimat dla ciała. Jest niezwykle przewiewny i chłonny. Podobno wchłania aż do 25% wilgoci, jednocześnie zapewniając uczucie chłodu.

Podczas naszego ostatniego wyjazdu nad morze, jednego dnia trochę przesadziłam ze słońcem, czego efektem była spieczona skóra. Wieczorem na ratunek właśnie wtedy przyszły ubrania z lnu.

Po trzecie len, to materiał ekologiczny, który otrzymuje się z upraw roślinnych. Jest to tkanina biodegradowalna, czyli całkowicie się rozkłada i nadaje do recyklingu.

Po czwarte len wraz z upływem czasu szlachetnieje. Dlatego lniane ubrania z pewnością posłużą nam na długie lata. Wbrew powszechnym opiniom, len jest bardzo łatwy w pielęgnacji.

Po piąte, lniana biała koszula to zdecydowanie mój must have na każdym wyjeździe! Pasuje do wielu stylizacji, zarówno w ciągu dnia, na plażę jak i na wieczorne wyjście. To moja najlepsza towarzyszka w podróży

Jeśli nie macie pomysłu z czym połączyć taką koszulę, zapraszam na mój Instagram redbow_by_majakubaczyk gdzie znajdziecie filmik na którym pokazuje gotowe stylizacje właśnie z taką koszulą!

 

Bez-tytułu 5 powodów za które kocham nosić len.

Bez-tytułu 5 powodów za które kocham nosić len.