Co się zmieniło w moim życiu odkąd zostałam mamą?

mom&daughter

Bycie mamą to nie tylko niezwykły rozdział w życiu, ale również wielkie wyzwanie. Na początku, gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży oprócz wielkiej radości pojawiło się  wiele obaw. Czy dam radę? Czy będę umiała poradzić sobie z takim maleństwem? Czy nadaję się, żeby być mamą? Czy będę wiedziała co robić – kiedy przebrać, kiedy karmić? Czy ja w ogóle jestem do tego stworzona???!!!:D

Na szczęście wszystkie obawy odeszły w raz z narodzinami naszego maleństwa. Wiele rzeczy robię intuicyjnie – bo kto jak nie mama, wie najlepiej co jej dziecku jest potrzebne.

Co się zmieniło od czasu urodzenia naszej córeczki? Oj wiele! Przede wszystkim to ona jest teraz na pierwszym miejscu. Moje myśli i działania nie są już skoncentrowane tylko na realizacji siebie i swoich celów. Narodziny dziecka potrafią pozmieniać priorytety, oj potrafią. 😉

Mimo,  że od porodu nie przespałam chyba ani jednej całej nocy, rano budzę się z dużą dawką energii do działania. Jak to jest możliwe? Nie mam pojęcia.;D Po prostu jest we mnie nowa, nie znana dotąd siła, która może przenosić „góry”.

Malutka potrzebuje póki co 100% mojej uwagi, ale i tak udaje mi się tak zorganizować dzień, żeby pozałatwiać większość rzeczy. Oczywiście nie ma już mowy za bardzo o spontanicznych wyjściach z domu, bo każde wyjście musi być odpowiednio przygotowane, zaplanowane i zorganizowane, jednak dla chcącego nic trudnego.  Jasne, są też dni, że chce mi się płakać bo moje plany muszą ulec zmianie, muszę zmienić decyzję i odwołać spotkanie w kilka minut, bo nie mogę zrobić czegoś na czym mi bardzo zależało, bo muszę odmówić jakieś współpracy, itd itd.

…Ale tutaj pojawia się coś jeszcze. Coś większego i coś ważniejszego! Kiedy pojawia się dziecko, pojawia się również przeogromna miłość. Niezależnie od tego, jak ciężki był poród, ile nocy jest teraz nie przespanych, ile łez wylanych (bo i takie dni się zdarzają – nie ma ideałów) jej obecność wynagradza wszystko. I tak!  Narodziny dziecka zmieniają WSZYSTKO w twoim życiu –  przyzwyczajenia,  odbiera poniekąd „wolność”. Nawet nie jesteście sobie w stanie wyobrazić jak bardzo, ale to wszystko jest dla niej. Dla maleństwa, które daje przeogromną radość i szczęście.