Jak mądrze kupować ubrania?

9C1AB6AC-F04C-4BD7-A1EB-DE49F7FE767C (2)

W jednym z moich ostatnich postów pisałam o szafie kapsułowej – link TUTAJ

Nawiązując do szafy kapsułowej, dzisiaj chciałabym poruszyć temat kupowania ubrań oraz o tym jak zmieniło się moje podejście do kupowania.

Nigdy nie byłam zakupoholiczką, bo zawsze gdzieś tam przemawiał zdrowy rozsądek, ale lubiłam (i nadal lubię) szukać nowych perełek do mojej garderoby. Kupowałam dużo rzeczy, szczególnie gdy była jakaś fajna okazja. W pewnym momencie było tak, że wolałam kupować więcej i taniej. Niestety moja szafa bardzo szybko zaczęła pękać w szwach, a tak na prawdę tylko połowę rzeczy była raz/dwa razy ubrana. Powiem więcej, szafa była pełna, a ja i tak nie miałam wiecznie w co się ubrać.
To co mnie bardzo gubiło to myśl, „a dobra najwyżej będę chodzić w tym po domu.”  Po czym i tak chodziłam w kółko w dwóch, trzech dresach.

A drugą, najgorszą z możliwych rzeczy jaką robiłam to kupowałam całkiem niezłe ubrania, ale nie pasujące do mnie, do mojego stylu, do mojej osobowości.

W pewnym momencie zdałam sobie sprawę jak działa ten schemat, jak daje się złapać na nieprzemyślane zakupy oraz okazyjne ceny.

Tło Jak mądrze kupować ubrania?

Jak mądrze kupować? Jak to wygląda teraz u mnie?

  1.  Zanim coś kupię dwa razy zastanawiam się czy na pewno będzie to pasować do mojej garderoby i mojego stylu.
  2.  Kupuje tylko te ubrania, które jestem pewna że do mnie pasują.
  3.  Nie kupuje już kolejnych ubrań „po domu”.
  4. Nie kupuje ubrań na zasadzie „Schudnę”/”Przytyję”.
  5. Nadal czekam na wyprzedaże, bo to niezwykła okazja do kupienia czegoś w na prawdę fajnej cenie, ale już nie kupuje ubrań na zapas. Wybieram przeważnie klasyki, które sprawdzą się na lata i tak szybko nie wyjdą z mody ( gładki sweter, marynarka, jeansy itd).
  6. Nie kupuje nigdy na siłę – zanim coś kupię, a nie jestem przekonana na 100% daje sobie chwilę na pójście  na kawę, żeby faktycznie mieć pewność, że to co chce kupić na pewno potrzebuje.

 

A Wam jak idą zakupy? Czy potraficie przemyśleć dokładnie swój zakup? 😉

Tło Jak mądrze kupować ubrania?

 

No Comments

Leave a Reply

*