My place

Najlepsze miejsca w polsce

Szczęście.

 Z poczuciem niespełnienia, niedosytu,  wciąż o krok do tego, by je złapać. Mam wrażenie, że ludzie coraz częściej pędzą na złamanie karku, gonią za czymś, co ma dać im szczęście – tylko co to tak właściwie jest? Czym jest szczęście? Co sprawia, że czujemy się szczęśliwi?

Każdy ma swoją definicję szczęścia. Jedno jest pewne – każdy z nas szczęścia pragnie i bardziej lub mniej świadomie nadajemy taki kierunek swoim działaniom, by je osiągnąć.  Niektórzy uważają, że szczęście da im fajny samochód, piękny dom,  egzotyczne wakacje…pieniądze. Fakt, to one dają nam dobrobyt, możliwość zaspokojenia swoich potrzeb, władze, status społeczny…Ale czy faktycznie dają pełnie szczęścia?

Często spotykam się z ludźmi, którzy nie potrafią doceniać drobnych rzeczy takich jak to, że mają możliwość być tu i teraz, przeżywać, czuć, doświadczać, kochać.

To od Nas zależy jak będziemy postrzegać nasze życie. Czy będzie ono do „dupy”, bo zimno, bo bez sensu, bo ludzie mnie denerwują, bo nie mam tego czy owego, itd, itd. Czy będzie to szansa i możliwość przeżycia czegoś wyjątkowego, w szczęściu i pozytywnym myśleniu.

Pozwól sobie na szczęście! Zatrzymaj się na chwilę, spójrz na ludzi którzy Cię otaczają. Ciesz się, że się obudziłeś rano, że możesz wypić smaczną kawę, posłuchać dobrej muzyki, porozmawiać z drugim człowiekiem. Ciesz się, że masz szansę doświadczać różnych rzeczy!

Nawet nie wiecie jak uwielbiam i doceniam chwilę, kiedy mogę wrócić do mojego rodzinnego domu, iść na spacer lub po porostu nacieszyć oko tym co otacza mnie dookoła. Zatrzymać się na chwilę, zamknąć oczy, wziąć głęboki oddech i wsłuchać się w siebie. Ciiiszaaaaaa, spokój, wytchnienie, radość.

 

jezioro-widok My place

jezioro-widok My place

jezioro-widok My place

jezioro-widok My place

jezioro-widok My place

shoes/buty – TOMS

sweather/sweter – Pull&Bear

scarf/szal – MOHITO

hat/kapelusz – Forever21

jezioro-widok My place

4 Comments

 • Reply
  Ewa Macherowska
  6 marca 2018 at 09:03

  Najpiękniej <3

  • Reply
   Red Bow
   9 marca 2018 at 21:46

   :*

 • Reply
  SimplyBeautifulpl
  5 marca 2018 at 22:30

  Pięknie to napisałaś!
  Szczęście można dostrzegać wszędzie tylko trzeba tego chcieć.
  Ja szukam go we wszystkim co mnie otacza!

  Pozdrawiam Cię serdecznie Maju:)
  Weronika

  P.S. Piękne zdjęcia!

  • Reply
   Red Bow
   9 marca 2018 at 21:46

   Dzięki! Również pozdrawiam :*

  Leave a Reply

  *