Wardrobe in a capsule

Nie dawno postanowiłam zrobić porządki w swojej szafie. Zabierałam się do tego już od dłuższego czasu… w końcu się udało. Niestety okazało się, że jestem „chomikiem”!  I to wielkim! W mojej szafie znalazłam ubrania chyba, jeszcze za czasów gimnazjum. Wiem, wiem…przesada, ale gdy tylko chciałam je wyrzucić to od razu miałam w głowie myśli „Hmm, a może jeszcze kiedyś mi się to przyda”, ” Może jeszcze będzie to modne” itd. Też tak macie? Tym razem zdecydowałam zrobić konkretny przegląd, i choć nie było to łatwe to powiedzmy sobie szczerze. Nawet jak jakiś trend powróci, to moja figura z gimnazjum już na pewno nie! Dlatego postanowiłam pożegnać wiele ubrań z mojej szafy. Tylko co z nimi zrobić?  W H&M, obecnie jest akcja „Wymień stare ciuchy na kupon rabatowy”. Co prawda nie jest to wielka kwota, bo tylko 5 zł za siatkę ubrań, ale wiem, że H&M  wykorzysta je do ponownego użycia, przetworzy lub przeznaczy na produkcje energii. A to się ceni.

15 Wardrobe in a capsule

Robiąc porządki doszłam do wniosku, że tak na prawdę człowiek potrzebuje kilka baz do swojego stroju, a reszta to głównie dodatki. Jeśli lubisz prosty i klasyczny styl, to w swojej szafie potrzebujesz:

1) Kilku dobrych gatunkowo T-shirtów. Najlepiej w standardowych kolorach, takich jak biały, czarny i szary.

2) Jeansy. Znajdź takie, które najlepiej leżą na twojej figurze. Dobrze dobrane jeansy, są połową sukcesu, a co więcej mogą być bazą do wielu stylizacji.

3) Paski. Według mnie paski to klasyk! To coś co każda z nas powinna mieć w szafie. Nigdy nie wyjdą z mody.

4) Kurtka/marynarka – Trzy rzeczy: ramoneska, dobrze skrojona marynarka oraz jeansowa kurtka.

5) Spódniczka – ja wybrałam czarną z falbanką na dole, którą mogę ubrać zarówno w ciągu dnia do trampek, jak również na wieczorne wyjście do szpilek.

6) Buty – jedna para klasycznych szpilek, baletki oraz trampki.

Tych sześć punktów jest podstawą do wielu stylizacji, dlatego to ich, nie powinno zabraknąć w twojej garderobie. Chcesz iść na spacer, załóż jeansy, trampki oraz zwykły szary T-shirt. Potrzebujesz stworzyć stylizacje na wyjście z koleżankami zestaw spódnice, biały T-shirt i ramoneskę.  Wybierasz się na zakupy, ubierz  sukienkę w paski, baletki i jeansową kurtkę. Sami widzicie, że mając tyle podstaw, można tworzyć  nieskończenie wiele fajnych i klasycznych  stylizacji. Najważniejsze są bazy, reszta już należy do Was.

15 Wardrobe in a capsule

No Comments

Leave a Reply

*